Mesane kanseri nedir?

Mesane kanseri nedir?Mesane kanseri nedir? Sorusuna uzman izimler şu şekilde cevap vermektedir; Mesanenin diğer adı da idrar torbasıdır. Mesane böbrekler aracılığıyla gelen idrarın dışarı atılmadan önce toplandığı son yerdir. Tümörler iyi ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Mesanede bulunan kötü huylu tümörler mesane kanseri olarak adlandırılmaktadır. Kanser hücreleri sürekli olarak kontrolsüz bir biçimde büyümektedir. Çevresindeki ve uzakta olan organlara yayılabilmektedir. Mesanede yer alan tümörlerin büyük çoğunluğu kötü huyludur ve bu durum mesane kanseri olarak adlandırılmaktadır. Mesanedeki iyi huylu tümörler çok daha az görülmektedir.

Mesane kanseri genel olarak mesanenin en içte bulunan tabakasını miydana getiren üroepitelyum adı verilen dokudan kaynaklanmaktadır. üroepitelyal karsinom olarak isimlendirilmektedir. Sıklığı az olmak üzere mesanenin kas dokusu gibi diğer bölgelere kanserlere de rastlanmaktadır.

Mesane kanseri erken evrede yalnızca en iç tabakada oluşmaktadır. Büyüdükten sonra ise yayılma başlamaktadır. İleri evrelerde ise mesane kas dokusuna daha sonra da mesane çevresinde yer alan yağ dokusuna doğru ilerlemektedir. Mesane kanseri çevrede yer alan diğer organlara doğru da büyüyebilmektedir. Kanser ilerledikçe akciğer, beyin, karaciğer ve kemiklere yayılabilmektedir. Mesane kanseri nedir? Sorusu bu biçimde cevaplanabilir.

Mesane kanseri nedir? Sorunun yanında kanserle ilgili genel bilgileri vermekte de fayda vardır. Tüm kanser çeşitleri için en önemli şey erken teşhistir. Çünkü kanser yayılan bir hastalıktır. Başladığı organda kalması ve orada tedavi edilebilmesi için erken teşhis oldukça önemlidir. Kanser sıçrama yaptığı takdirde tedavisi çok da mümkün olmayacaktır. Bunun için oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Artık birçok kanser türü tedavi edilebilmektedir. Önemli olan erken teşhistir.

Mesane kanseri tedavisi Ankara’da hizmet veren Koru Hastanesi tarafından da yapılmaktadır. Koru Hastanesi robotik cerrahi merkezidir ve birçok ameliyat bu sistemli büyük bir başarı ile gerçekleştirilmektedir. Koru Hastanesi yüzde 99 hasta memnuniyetine ulaşan nadir hastanelerdendir. Prof Dr. Hasan Biri de Koru Hastanesi bünyesinde yer almaktadır.

Koru Hastaneleri iletişim bilgileri şu biçimdedir;

Balgat: Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat Ankara Tel: +90 (312) 438 83 83

Sincan: Akşemsettin Mah. Huzur Sok. No: 1 Sincan +90 (312) 268 53 53

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir